Nežádoucí účinky

po očkování proti Covid-19

Iniciativa Změna Matrixu zveřejňuje příběhy osob s nežádoucími účinky po vakcinaci proti onemocnění Covid-19. Dlouhodobě se na nás obrací lékaři, poškození a bohužel i pozůstalí. Naším cílem je vyvolat odbornou diskuzi nad bezpečností vakcín a apelovat na média, aby se otázce narůstajících počtů nežádoucích účinků a úmrtí po aplikaci vakcín začala neprodleně věnovat.

Veškeré níže zveřejněné příběhy jsou námi důkladně ověřeny. Příběhy a svědectví jsou kvůli ochraně autorů zveřejněny anonymně, identita osob je nám známa. K některým příběhům máme k dispozici lékařské zprávy i dokládající fotografie.

V případě, že se s námi chcete podělit o Vaše komplikace po vakcinaci,
vyplňte prosím tento dotazník.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 4 měsícem
Důvod vakcinace: Tlak ze strany zaměstnavatele – oblast školství

Asi po týdnu od aplikace 4/2021 zhoršuje se dýchání a obrovská únava, hučení v hlavě, pískání v uchu, hematomy na DK, návštěva obvodní lékařky, odběry krve, zjištěny shluky trombocytů, zvýšené D-dimery, akutně jsem byla odeslána na internetu, zjištěna HŽT na dolních končetinách, ECHO srdce – plicní hypertenze, další vyšetření cca tři měsíce po aplikaci – plicní v pořádku, hematologie v pořádku.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 6 měsícem
Důvod vakcinace: Předcházení těžkému průběhu Covid-19

1) Prudká alergická reakce s bezvědomím na místě.
2) Od začátku silné záškuby LHK, které přetrvávají dodnes.
3) Z očkovacího centra v Praze převoz do UVN s hospitalizací.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 6 měsícem
Důvod vakcinace: Ochrana rodiny před nákazou

Očkovaná jsem byla v červnu 2021 a to první dávkou vakcíny Pfizer (Comirnaty). Hned druhý
den jsem měla otok jazyka a bolest krku. Poté se přidaly úporné bolesti nohou, které trvají prakticky do dnešní doby. Navštívila jsem pohotovost Vinohradské nemocnice, kde jsem byla odeslána na cétéčko (CT) s podezřením na plicní embolii, neboť jsem měla zvýšené D-dimery. Embolie se nepotvrdila.Výsledky krevních testů také nic neodhalily. Stav byl uzavřen jako protrahovaná reakce na očkování. Doporučeno cévní a neurologické vyšetření. Problémy
neustávaly, přidala se bolest celého těla (nejhůře po ránu), bolesti hlavy, úporné průjmy. Ztratila jsem na váze. Do dnešní doby jsem absolvovala vyšetření magnetické rezonance míchy, mozku, EMG, pravidelně odběry krve, gastroskopické vyšetření žaludku. Vždy s negativními výsledky. Již půl roku se necítím dobře, problémy se stěhují z jednoho orgánů na druhý. Vždy je chvíli relativní klid, pak opět problémy propuknou. Jsem z toho zoufalá, užívám vitamíny, piji čaje a výsledek žádný. Vždy jsem byla aktivní člověk, nyní mě vyčerpávají naprosto běžné činnosti.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 9 měsícem
Důvod vakcinace: Strach z onemocnění Covid-19

Mé problémy začaly krátce po podání vakcíny. Ještě v čekárně jsem cítila silný nával rozlévající se po mém těle. Začala se mi točit hlava. Sestry usoudily po několika minutách, že jsem v pořádku a můžu odejít. Druhý den jsem dostala silný záchvat paniky. Byla jsem zpocená, ovládala mě zima, třes a strach. Měla jsem výpadky paměti, kde jsem a co se se mnou děje. Cítila jsem, že mě někdo drží a dusí. Měla jsem vysoký tlak, zrychlený tep i teplotu. Začaly mi bolesti a brnění končetin. Přidali se boule v podpaží i za ušima. Začala mě bolet hlava a neustále se mi točila hlava, špatně jsem viděla, zem pod nohama se hýbala,
abych šla rovně musela jsem každý krok pečlivě vyrovnávat. Chtělo se mi z toho zvracet. Začalo mi pískat, hučet, někdy šumět v uších, které uvnitř bolely. Hlava mě bolela jak ve vlasové části i na dotek, tak i v obličejové části. Zapomínala jsem a nemohla jsem se soustředit. Čtení mi dělalo problémy jako žákovi 2. třidy. Trpěla jsem nekončícími průjmy a nechutenstvím. Každou noc jsem se budila s velkou motolicí a úplně zpocená, srdce mi bušilo jako o závod. Tento stav trval asi 6 měsíců. Postupně se lepšil. Po 9 měsících mám stále několikadenní epizody, kdy se to v menší míře vše vrací zpět. Přidal se k tomu zánět v
kloubu.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 7 měsícem
Důvod vakcinace: Tečka za koronavirem

Protože jsem nedokázal odhalit zjevný hoax o dělání tečky za koronavirem, tak jsem se šel v dobré víře naočkovat. Po první dávce jsem se cítil naprosto v pořádku a 12.7. jsem šel tedy na druhou. Po 2. dávce mi odhadem po 25 minutách začal cukat sval na pravé paži. Na druhý den teploty, velká bolest hlavy na pravé straně, bolest kolem lýtkové kosti (ne neměla z čeho bolet) a pocit únavy jako při chřipce. Když jsem večer ulehl, tak jsem cítil jako by v těle vibroval telefon, nebo taky jako bych seděl na pračce. Tento stav trval cca 5 dní. Pátý den jako by vše z minuty na minutu ustalo a myslel jsem, že je to konec nežádoucích účinků. Omyl. Další den ráno únava, nechutenství, pocit na zvracení, polévání horka, svaly na lýtkách cukaly nonstop, odpoledne průjem a k večeru zlepšení stavu. Tento stav trval cca 14 dní, první zmizel průjem. Ostatní symptomy trvaly minimálně další 3 týdny. Pak se začal můj stav zlepšovat, kdy zmizelo nechutenství a dopolední nevolnost a zůstalo jen cukání svalů (lýtka nonstop, a pak nahodile po těle škubl občas sval). Uběhlo pár týdnů a měl jsem všechny příznaky znova zpátky. Po týdnu zase úleva na týden až dva a pak zase. Minimálně 4 měsíce jsem měl teplotu do 37,4. Zhruba od října jsem už netrpěl nechutenstvím, únavou jako při chřipce, průjmem a pocitem na zvracení. Zůstalo jen cukání svalů s dalšími novými projevy, které přicházely vždy nové když přišla další „vlna“(například pocit spálených rukou od slunce). Naštěstí jsem se na zahraničním fóru kde jsou podobně postižení lidi dočetl, že na to zabírá Zyrtec, který potlačuje histamin a velmi rychle to pomohlo a už se to nikdy nevrátilo (to pálení rukou), Teď se kroutím 7 měsíc a neustále mně otravuje cukání svalů, které se zlepšuje a zhoršuje. Za různé vitamíny jsem už utratil tisíce a k ničemu to nevedlo. Navštívil jsem doktora zhruba po měsíci a půl od druhé dávky, který udělal podrobné vyšetření krve bez nálezu. (dál jsem nepátral, jiní podobně postižení totiž běháním po neurologiích svůj stav nevylepšili). Mám pocit, že nejvíc pomáhá čas a taky „zelená medicína“. Začal jsem přes vánoce pít zelené čaje, čaj z borovicového jehličí a nasadil Befungin a zhruba za 14 dní jsem se cítil asi nejlíp od 12.7. kdy jsem si svou naivitou zničil očkováním zdraví. Do té doby jsem velmi aktivně sportoval. Na SÚKL jsem vše hlásil.

Důvod vakcinace: Strach z izolace

Svědectví vnučky (pozůstalé): Začátkem června se má babička nechala očkovat. První den se nedělo nic vážného. Další dny se ovšem její zdravotní stav začal zhoršovat. Začala zvracet, zaléhávalo jí v uších, špatně se jí dýchalo. Celé to bylo horší a horší. Rozhodla se navštívit praktickou lékařku, praktická lékařka řekla, že nežádoucích účinků po očkování má bohužel mnoho lidí a snaží se pacienty od očkování odrazovat. Babička šla od lékařky poté nakoupit a domů. Naposledy telefonovala s mojí matkou. Poté se jí již nešlo dovolat. O 3 dny později matka volala policii a babička byla nalezena mrtvá. Pitva byla zamítnuta. Babička brala pouze léky na štítnou žlázu, žádné jiné zdravotní problémy neměla. Byla štíhlá a aktivní.

Svědectví bratrance (pozůstalého): Chtěl bych nahlásit případ, kdy mi zemřel můj vzdálený bratranec, 24 let. Stalo se to asi týden před Vánocemi 2021, kdy přišel z hokejového tréninku a doma z ničeho nic “omdlel” a až přivolaní záchranáři konstatovali smrt. Pitva ukázala, že zemřel na trombózu. Později jsme se dozvěděli, že byl cca 14 dnů před touto tragickou událostí očkován. Jako batole byl sice operován kvůli problému se srdcem, ale na základě toho chodil pravidelně na kontroly a byl zdravotně před očkováním v naprostém pořádku.

Po prvním očkováním mého 17 letého syna vakcínou od firmy Pfizer (24.11.21) jsem se o něj pátý den od očkování skutečně velmi bála. Jsem fyzioterapeut, takže o lidském těle a jeho nemocích ledacos znám. Syn dostal na flórbalovém tréninku silný kašel (na trénink odjížděl zcela zdráv) a cítil i krev v krku. Kašel neustával. Prý ještě nikdy nic takového během tréninku nezažil a to trénuje velmi intenzivně již 5 let včetně soustředění. Vystrašená, že by snad mohlo jít o plicní embolii, jsem synovi podala Acylpyrin. Kašel se zhruba po hodině začal zmírňovat a syn se začal cítit lépe. Ráno jsem synovi podala další Acylpyrin a ještě i další den. Druhý den už skoro nekašlal a třetí den kašel ustal úplně.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 8 měsícem
Důvod vakcinace: Preventivně rok po prodělaném Covidu

Deset minut po první dávce vakcíny Pfizer jsem zkolaboval přímo v očkovacím centru. Poté byl cca 30 minut monitorován na polním lůžku a poté převezen RZS na neurologii. Tam se lékaři domnívali, že došlo k imunitnímu šoku vzhledem k mému věku a dobré imunitě. Téhož dne jsem byl propuštěn. Následoval kašel, dušnost, horečky, světlo plachost, závratě, nadměrné pocení, zimnice, záškuby a mravenčení končetin, návaly paniky a problémy se spánkem. Po sérii vyšetření tyto příznaky postupně odeznívají a nastaly problémy s psychikou. 5 měsíců po očkování se spustila posttraumatická reakce, agorafobie a panické ataky úzkosti. Postupně jsem zůstal uzavřen doma se strachem vycházet (přes medikaci) ven doprovázeno vysokým tepem. Zhoršila se mi rovnováha a byl jsem odeslán na magnetickou rezonanci mozku, cév a krční páteře. Nyní čekám na výsledky. Žádné zdravotní komplikace jsem před vakcinací neměl.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 5 měsícem
Důvod vakcinace: Nátlak okolí

Na první dávce jsem byla 9. 8. 2021, po aplikaci jsem měla zůstat ještě cca 15 min. Během této doby mě začaly mravenčit/brnět ruce. Zeptala jsem se zdravotníků jestli je to normální, prý ano. Od druhého dne se mravenčení rozšířilo na ruce, holeně, přidaly se z ničeho nic návaly horka nebo zas úplně ledové prsty na nohou, vnitřní neklid a třes rukou, po více jak týdnu se přidalo mravenčení za krkem a pak mravenčení a bolesti hlavy. Byla jsem na neurologii, odběrech krve, testech na boreliozu, na MR, vše v pořádku. Předepsán Magnosolv později Neuromultivit. K tomu jsem brala vit C a zinek. Nyní po 5 měsících, stále občasné bolesti a mravenčení hlavy a mravenčení holení. Na další dávku jsem nešla i když mi byla doktorem doporučena. Covid prodělávám nyní (leden 2022).

Délka potíží: Potíže přetrvávají jeden měsíc
Důvod vakcinace: Doporučení lékaře

Přibližně půl roku po druhé dávce se u maminky mého přítele projevil zánět srdečního svalu a
měla TK přes 200.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 7 měsícem
Důvod vakcinace: Ochrana chronicky nemocného partnera

Asi 30 min. po 1. dávce (1. týden v červnu) mi začal otékat obličej (především rty). Otok zasáhl i jazyk a částečně krk. Naštěstí nebyl tak vážný, abych byla nucena navštívit pohotovost. Den po vakcinaci se objevil kolísavé tlak a astmaticke záchvaty (zvládnutí Ventolinem). Obojí trvalo asi 2 dny. Asi 5. den začal průjem (5x-8x/den). Nahlášeno v očko centru před 2. dávkou, kde mě lékař poslal na alergologii. Alergoložka mi dala nějaké léky proti alergii, ale prohlásila, že to určitě nebude z očkování a tudíž se nejedná o kontraindikaci. Po 2. dávce se již otok, problémy s tlakem ani dýchací problémy neobjevily. Ovšem průjem se rapidně zhoršil (v průměru 20x/den). Dokonce jsem musela začít nosit pleny… Sono břicha, kolonoskopie ani vyšetření stolice (několikrát), nic neukázaly. V říjnu krevní testy ukázaly zvýšenou hladinu glukózy (před očkováním cukr v pořádku, pravidelně měřeno). Celý podzim/zimu jsem navíc byla neustále nemocná, což neznám. Normálně mívám rýmu jednou za zimu. Takže buď se podepsaly restrikce, kdy jsme byli celý loňský rok zavření, nebo očkování. Teď v lednu vyšetření krve ukázali zvýšené jaterní testy. Už jsem z toho nešťastná, fyzicky i psychicky vyčerpaná. Trvá to už více než 7 měsíců a stále žádná změna k lepšímu. A ještě ke všemu jsem teď chytla Covid, protože mě dítě ve školce nakazila očkovaný učitelka (což ukazuje, že to nefunguje). Takže všechno tohle jsem podstoupila zbytečně.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 7 měsícem
Důvod vakcinace: Uvěřila jsem zprávám v TV

  1. Ochrnutí pravé poloviny obličeje vč. úst 12 hodin po 1.dávce očkování, trvalo to 6 hodin.
  2. Bolesti pravé nohy, nad kolenem, bolest ve svalu, šlach, kyčelního kloubů a úponů. Bolest trvá již 7 měsíců. Návštěva revmatologa – předepsána rehabilitace 2 x bez výsledku, rentgen. Návštěva ortopeda – žádná mediace, kontrola za 1/2 roku. Návštěva praktické lékařky, lék na bolest. Nic nepomohlo, bolesti stále trvají. Velice těžké se pohybovat a na nohu došlápnout.
  3. Tvorba oparů na rtech opakovaně po zahojení jednoho, druhý. Již celkem 7x. 18 let jsem před očkováním opar neměla.

Svědectví dcery (pozůstalé): Moj otec, 79 r., prva davka v marci, druha v apríli. V maji
problemy so zilami, boleli, hrcky, cievne vyšetrenie a trombózy, odvtedy si pichal injekcie proti
zrazeninam. Jun-jul kompletne preventívne vyšetrenie, rtg pluc, sono brucha, vsetko ok. Na
konci októbra metastázy v plucach, peceni a kostre. Adenokarcinom neznámého origa
potvrdeny na CT a PET CT. 21.11. Dostal 2 mozgové príhody, odvtedy ležiaci pacient,
starostlivost 24/7. V bruchu sa mu hromazdilo nevieme co a ani lekari nevedeli, co to bolo.
13.12. zomrel.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 6 měsícem
Důvod vakcinace: Ochrana dětí před nemocí

Nikdy jsem netrpěla na bolesti zad, nohou….jen měsíc po očkování druhou dávkou Pfizer Covid vakcíny jsem dostala Covid….bývám jen doma. Do obchodu jen extrémně vyjímečne a s rouškou. Netuším, kde jsem ho mohla chytit. Ale od doby očkování a hned potom Covid. Mám stále občas bolesti při hlubokém dýchání na hrudi, občas bolesti zad a hlavně velký tlak v lýtkách, bolest levého kolena. Bolesti celých nohou…dříve mně nikdy nic takového netrápilo. Doufám, že se vše časem upraví a na další vakcínu opravdu nechci a doufám, že se umoudří a daji to dobrovolně. Je to hrůza, co se děje. Doktoři hlásit nežádoucí účinky nechtějí…všude lži a kecy a tohle nikdo nezveřejní!

Délka potíží: Potíže přetrvávají 3 měsícem
Důvod vakcinace: Cestování

Ihned po aplikaci druhé dávky vakcíny jsem do pár minut omdlela. V následujících dnech jsem mívala pocity na omdlení, závratě, náhlé bušení srdce, nervozita, úzkost, slabosti… Navíc mě začalo píchat u srdce, takový zvláštní tlak, nic příjemného. Po týdnu jsem začala být schopná trošku fungovat, ale pocity na omdlení i závratě přetrvávaly, stejně tak neskutečná úzkost, nervozita a slabost. Nebyla jsem schopna koncentrace a soustředění, dělala mi problém i běžná komunikace. Vyřadilo mě to na dva měsíce z normálního fungování, byla jsem úplně mimo, nedokázala jsem normálně vnímat realitu. Dříve jsem aktivně sportovala a po vakcíně jsem byla sotva schopná normálně fungovat. Nyní po více než třech měsících se začínám cítit lépe. Bolest u srdce stále přetrvává, závratě naštěstí ustaly. Každý den po probuzení lituji svého rozhodnutí na očkování jít. Nejsem zásadně proti očkování, ale byla jsem zdravý mladý člověk, kterému očkování způsobilo více škody než užitku.

Důvod vakcinace: Povoláním hasič

Manželovi byl po 2. dávce vakcíny Pfizer operován velmi agresivní nádor na mozku. Je povoláním hasič – pravidelně lékařsky kontrolován. Potíže až po očkování.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 7 měsícem
Důvod vakcinace: Prevence před nemocí Covid-19

Od 2. očkovací dávky mám velké problémy s dýcháním a dušností. K tomu od listopadu silný kašel, ani dvoje antibiotika nepomohla. Kašel mám stále, dráždí mě i při jídle, k tomu velká únava.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 9 měsícem
Důvod vakcinace: Ohleduplnost ke starší populaci, povolání ošetřovatelky

Očkování jsem podstoupila jako tehdy ošetřovatelka v Domově seniorů. Tehdy mi přišlo z
hlediska nakazitelnosti očkování mít. První dávka, horečky několik dnů, celková slabost,
bolest ruky je asi standard. Druhá dávka, jen bolest ruky, skvělý! Zlepšuje se to! Ovšem od té
doby těžká únava. Člověk se cítí jako moucha, co ani nezvládne zvednout křídla. Ale díky létu
a sluníčku jsem trochu fungovala. Jenže postupem času víc a víc ubývala energie. Dnes jsem
pořád unavená, trpím nespavostí. Každou půlhodinu se v noci budím. Pokud můžu, zůstávám
ráno v posteli, ale stejně nespím. Jen moje tělo nemá energii vstát. Mám časté virózy či co to
je. Často mě bolí v krku a píchá v uších.

Délka potíží: 6 měsíců
Důvod vakcinace: Prevence před nemocí Covid-19

V polovině července očkovaná vakcínou Janssen. V době očkování zcela zdráva, s čerstvým negativním PCR testem. Důvodem očkování byly sklony k zápalům plic, tak aby mě doktoři případně neodmítli vyšetřit, že nejsem očkovaná. Navíc mi po žádném očkování nikdy nic nebylo. Druhý den po očkování velká bolest nohou, horečky, zchvácenost. Ani postavit jsem se nemohla. Horečky postupně 4 dny ustupovaly, nastoupil velký otok v místě vpichu. Ten asi za týden zmizel a zůstala na cca měsíc modřina. Již 2 týdny po očkování se objevila první viróza, únava. Celých 6 měsíců jsem šla z nemoci do nemoci (zánět močových cest, opakovaná nachlazení, stále zahleněná, zelená hnisavá rýma, zánět spojivek, pořád kašel), k tomu velká únava, že v 6 večer jsem již sotva stála. Tak 2x týdně mi otekly uzliny a vylétla horečka. Dle slov lékařky má takových pacientů po očkování více, že se lidé dlouhodobě nemohou zbavit zánětů. 4 měsíce po očkování jsem covid stejně chytla a průběh měla nejtěžší z rodiny, s horečkou, ztrátou čichu a chuti, kašlem. 2 týdny po Covidu bakteriální zánět krku s vysokou horečkou, dušením, dávivým kašlem. Vyfasovala 2x ATB, kortikoidy, plus další 3 léky. Poté se začal stav zlepšovat a došlo i k návratu energie, řekla bych na předočkovací úroveň.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 2 měsícem
Důvod vakcinace: Svoboda a cestování

Brutální padání vlasů. Celodenní únava. Brnění levé ruky od lokte k prstům. Bolest od levého prsu k levému rameni. Do levé ruky podána vakcína. Zhoršení zraku. Vše začalo cca 2 měsíce od podání vakcíny.

1. noc po aplikaci, horečka, zimnice, 3. den červené oteklé rameno, 5. den výsev pupínků na
ramenim 6.-14. den kopřivka po celém těle, aktuálně nejvíc břicho, záda.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 7. měsícem
Důvod vakcinace: Vstup na veřejné akce

Pátek 30.7. první dávka Pfizer, v sobotu jsem se probudila s nateklým pravým víčkem, v neděli jsem už měla otok nad i pod pravým okem, ale stále to nebylo nic hrozného. V úterý 3. 8. jsem měla už nateklý komplet celý obličej, a tak jsem šla ke své obvodní lékařce, která mi napsala Dithiaden. Vzala jsem si ho před spaním a potom ještě 1 v průběhu následujícího dne. Ve čtvrtek už jsem se probudila dá se říct normální, splasklo to. Když jsem šla v pátek 20. 8. na druhou dávku, popsala jsem tam svou reakci na tu dávku první, a oni mi dali nejdřív 1 tabletu Dithiadenu, posadili mě zpátky do čekárny a asi po půl hodině mi píchli dávku druhou. – Víkend nic, pondělí, úterý nic, už jsem si myslela, že jsem tomu utekla, a ono to od středy 25. 8. zase začalo. Pravý oko-obě oči-celý obličej. Tentokrát to ale bylo několikanásobně horší a Dithiaden na tom nezměnil vůbec nic. Vždycky přes den se to trochu zlepšovalo, oči si přivykly..večer jsem byla ale hotová a rána jsem se probouzela a nemohla oči ani otevřít, otoky průběžně opadávaly, ale jak ta kůže byla napnutá, namáhaná, byla i strašně podrážděná. Myslím, že se stačí podívat na fotky, nepřeháním. Bolelo to. Fakt to strašně, strašně moc bolelo. Ve středu 1.9. už jsem nemohla dál. Jela jsem do nemocnice na centrální příjem, a byla 6 hod na kapačkách. Po těch se mi trochu ulevilo samozřejmě, ale jen “zevnitř”, pokožka v obličeji byla ve strašném stavu, takže pak následovalo léčení na kožním.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 8 měsícem
Důvod vakcinace: Zaměstnání, komunikace s lidmi.

5. den po aplikaci vakcíny mě začalo neskutečně bušit srdce a to 140 – 160 tepů za minutu. Jsem rekreační sportovec a běžně mívám klidový tep 50 tepů za minutu. Navíc to zasáhlo i mozek, byl jsem úplně mimo, kdyby se mě někdo zeptal kolik je 2 + 2, tak bych mu nebyl schopen odpovědět. Dokonce ani otevřené oči jsem nemohl mít, pouze jsem bezmocně ležel v posteli a trvalo to čtyři týdny než jsem byl schopen vstát z postele, osprchovat se a jít si aspoň přes den lehnout na gauč do obýváku. Poté jsem postupně začal fungovat, ale zkraje tak nejdříve až po druhé hodině odpoledne. Až po dalším měsíci se to trochu srovnalo, ale jsem od té doby neskutečně unavený. Úplně mi to změnilo život nebo spíš by se dalo říct zničilo život. Po půl roce, kdy jsem začal být jakž takž v pohodě, mě to složilo podruhé – autoimunitní zánět tlustého střeva, ledvin, štítné žlázy a bůhví čeho všeho dalšího a nejhorší na tom byl přístup doktorů. Prakticky mě brali za hypochondra, dokonce mě moje lékařka poslala k psychiatrovi, který žádný psychický problém neshledal, což viditelně doktorku vyvedlo z míry a začala připouštět, že mám zřejmě skutečný zdravotní problémy.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 12 měsíců, doživotní komplikace
Důvod vakcinace: Zdravotní personál v nemocnici

Píši za svojí sestru, která dva měsíce po Covidu byla jako sanitářka naočkovaná a přesně týden po vakcinaci jí praskla cévka v mozku. Po čtrnácti dnech další a zhruba po 5 měsících další. Po zhruba roce nám ji propustili domů s prognózou nejasnou. V současném stavu je ležák, má ochrnutou pravou stranu a je plně odkázána na naši pomoc.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 3 měsícem

Syn – do té doby zdravý, 31 let, 5 měsíců po druhé dávce vakcíny Pfizer únava, boláky po celém těle i na obličeji. Podezření na imunitní selhání. Lékařka odmítala souvislost s vakcinací (prý je 5 měsíců dlouho po vakcinaci), odmítla vyšetření na imunitu, předepsala mastičku. Syn musel být na nemocenské, protože byl unavený a s vyrážkou na obličeji ho v práci nechtěli. Hlášeno na SÚKL, zde píši s povolením syna.

Důvod vakcinace: Nátlak ze strany rodiny

Po očkování první dávkou se u mě začaly projevovat potíže s dýcháním, tíha na hrudi, hučení v uších, bolest v místě vpichu po mnoho týdnů a bolesti v tříslech. Cítila jsem nepříjemný tlak v lymfatických uzlinách také po mnoho týdnů. Celkově došlo ke zhoršení fyzického stavu.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 12 měsíců
Důvod vakcinace: Preventivně 

Dostal jsem obě dávky Pfizeru. 3 měsíce po druhé dávce jsem dostal epileptický záchvat s bezvědomím. Rozjelo mi to epilepsii. Nasadili mi lék, který zabral na 4 měsíce, dokud nově nasazené antidepresivum (Zoloft) mi nezhoršilo epilepsii. Hned jsem Zoloft vysadil a od té doby pozoruji malé záchvaty a prodělal jsem ještě 2 velké (s bezvědomím a křečemi) navzdory navýšení dávky prvního léku a nasazení přídavného léku. Mám téměř denně několik malých záchvatů. Od dubna 2022 se u mě objevila častá nepravidelná stolice a chronická bílá rýma. Na alergologii mi vyloučili díky krevním testům alergie, ale diagnostikovali dolní dyspeptický syndrom (syndrom dráždivého tračníku).

Přes varování nejstaršího syna jsem se blbec nechala bodnout 2x. Od té doby mě denně bolí hlava, hrozně se mi motá. Nikdy jsem takové problémy (po celý život) neměla. Až po očkování.
Také od 13.května 2022 se léčím na hrozný zánět spojivek. Vystřídali na mně spoustu kapek, mastiček, momentálně gel. Nic nezabírá. Otoky, písek v očích, červené oči ,slzení, 4x denně dávat gel do očí. Jsem přesvědčená, že je to po vakcíně. Léta jsem se nechávala očkovat proti chřipce. I s tím je konec! Už žádné očkování!

Délka potíží: Potíže přetrvávají 8 měsíc

Při první dávce mi napíchli nerv, takže jsem okamžitě nemohla hnout rukou, trvalo to 3 dny, pak to přešlo. Druhá dávka horečky, křeče, zimnice. V listopadu jsme měla zánět dutin, začala mě bolest postupně levá strana- čelisti, oka, za okem, hlava, rameno, krk, pnutí, brnění ruky, prstů. Přisuzovala jsem to zánětu dutin celou dobu, jenže rentgen a všechny vyšetření údajně ok. V lednu jsem zašla na neurologii kvůli přetrvávajícím bolestem, byla jsem poslána na magnetickou rezonanci. Už si nevím rady, jsou to každodenní bolesti a bez prášku to nedávám.

Délka potíží: Potíže přetrvávají 13 měsíců
Důvod vakcinace: Věřila jsem, že mě vakcinace ochrání.

10 dní po očkování jsem dostala silné úzkosti, záchvaty paniky, deprese. Úplně jako by mě někdo přes noc vyměnil. Poté následovaly problémy jako vysoká tepová frekvence, modřiny na nohách, rozmazané vidění, mozková mlha, derealizace a depersonalizace, tíha na hrudi, závratě, problémy s rovnováhou a další neurologické potíže…